Pushimet në Francë – Francë Pushime

Pushime dhe pushime në Francë. Këtu do të gjeni këshilla, moti, harta, guida dhe shumë informacione të tjera të vlefshme që do t’ju lejojnë të kaloni një pushim të paharrueshëm, qoftë në verë apo duke bërë ski në dimër në Francë – Kanë, Normandi, Paris, Cote d’Azur, Monte Carlo.

Udhëzuesi juaj për në Francë. Kërkoni informacione si:

Vendet që duhen parë në jug të Francës.
  • hotelet, bujtinat, apartamentet dhe restorantet më të mira në Francë
  • pushime të lira të minutës së fundit, bileta të lira ajrore për në Francë
  • plazhe të bukura, rrugë, harta dhe një udhëzues për në Francë
  • temperatura në Francë,
  • Udhëtime fakultative
  • çmimet në Francë

Çfarë duhet të bëni në Paris – këshilla nga vendasit

Këtu do të gjeni këshilla, mot, harta, guida dhe shumë informacione të tjera të vlefshme që do t’ju lejojnë të kaloni një pushim të paharrueshëm, qoftë në verë apo duke bërë ski në dimër në Francë.

Fauna dhe flora në Francë është shumë e larmishme dhe e pasur. Cote d’Azur në Detin Mesdhe është perfekt për adhuruesit e larjes në det. Mendoj se të gjithë kanë dëgjuar për resortin Saint-Tropez, falë serialit humoristik me Louis de Funes ku ai luante komisarin gazmor të policisë.

Vendpushimet e tjera të famshme janë Kana dhe Nice. Nëse Cote d’Azur është perfekt për pushime verore, Alpet janë vendi i përsosur për pushime me ski në muajt e dimrit. Më i famshmi është vendpushimi i skive në Alpet Chamonix-Mont-Blanc.

Është e pamundur të humbasësh gjatë pushimeve në Francë kështjella në Loirefalë të cilave ne do të udhëtojmë pas në kohë dhe do të ndjejmë atmosferën e mahnitshme mesjetare. Sidoqoftë, kryeqyteti kulturor i Francës në mënyrë figurative dhe fjalë për fjalë është Parisi. Për turistët që janë artdashës, është një parajsë e vërtetë dhe mund të jetë një destinacion në vetvete për në Francë.

Ne duhet të mësojmë nga francezët se si ta duam jetën dhe të jemi optimistë. Ata i duan bisedat e gjata të darkës me një gotë verë të mirë. Duke qenë me pushime në Francë, duhet të ndjejmë atmosferën duke vizituar kafene të shumta dhe duke shijuar pjatat e kuzhinës së tyre jashtëzakonisht të shijshme.

Franca është e famshme për vreshtarinë e saj. Verërat dhe shampanjat e saj janë më të mirat dhe më të famshmet në të gjithë botën. Gjatë pushimeve në Francë, ju mund të shkoni në një nga turnet e organizuara në bodrum dhe turne të shijimit të verës.