Si të bëni thirrje të lira në Greqi?  Kartat SIM lokale.

Si të bëni thirrje të lira në Greqi? Kartat SIM lokale.

Si të bëni thirrje të lira drejt Greqisë? Kërkim i shpejtë. Nëse dëshironi të qëndroni në kontakt me familjen dhe miqtë gjatë vizitës në Greqi ose keni të dashurit në Greqi, është e rëndësishme të gjeni një mënyrë me kosto efektive për të bërë telefonata. Këtu janë...

read more
7 hotelet më të mira vetëm për të rritur në Greqi

7 hotelet më të mira vetëm për të rritur në Greqi

7 hotelet më të mira vetëm për të rritur në Kokkino Nero Mbërritja është gjysma e kënaqësisë dhe qëndrimi në një nga këto prona luksoze premton t'ju lërë kujtime të qëndrueshme. Këtu janë disa hotele të njohura për të rritur në Kokkino Nero: Ammon Zeus – është një...

read more
Top 8 hotelet vetëm për të rritur në Halkidiki

Top 8 hotelet vetëm për të rritur në Halkidiki

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një hotel luksoz në plazh apo një vend idilik në natyrë, Halkidiki ka diçka që i përshtatet të gjithëve. Falë sistemit të transportit dhe rrugëve miqësore për turistët, udhëtimi rreth kësaj strehe mesdhetare nuk do të jetë një...

read more
A është rrëshqitja në ajër një sport i sigurt?

A është rrëshqitja në ajër një sport i sigurt?

Sërfimi në ajër është një sport që mund të jetë i sigurt nëse praktikohet me pajisjet e duhura dhe në përputhje me rekomandimet e sigurisë. Megjithatë, si me çdo sport në ujë, ka disa rreziqe dhe rreziqe, të tilla si mbytja ose lëndimi. Sërfistët e erës duhet të...

read more
Kitesurfing në Greqi: Zbuloni pikat më të mira

Kitesurfing në Greqi: Zbuloni pikat më të mira

Kitesurfing në Greqi Greqia është një vend i njohur për peizazhet e saj të bukura, ujërat e pastër dhe erërat e qëndrueshme, duke e bërë atë një destinacion popullor për kitesurfers. Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim më të afërt në pikat më të mira të...

read more
5 atraksionet kryesore për familjet me fëmijë në Kos

5 atraksionet kryesore për familjet me fëmijë në Kos

Kos është një nga ishujt më miqësorë për familjet në Greqi, me shumë aktivitete për t'i mbajtur fëmijët të zënë gjatë qëndrimit të tyre. Ishulli krenohet me plazhe të shumta me rërë me ujëra të pastër kristal, shumë prej të cilave janë krijuar posaçërisht për...

read more