E bukur – moti, harta, guida, monumentet.

E bukur – moti, harta, guida, monumentet.

Kur është koha më e mirë për të vizituar qytetin e Nicës dhe cilat pamje për të parë? Moti, temperaturat mesatare, reshjet dhe temperatura e ujit të detit. Mini udhëzuesi juaj për në Nice. Vende me interes në Nice për një udhëtim pa hartë, plan urbanistik ose...

read more
moti, harta e qytetit, shëtitjet, video udhëzues.

moti, harta e qytetit, shëtitjet, video udhëzues.

Moti, harta e vizitave dhe guida e Parisit. Parisi është kryeqyteti i Francës dhe në të njëjtën kohë është qendra e saj kulturore, financiare dhe administrative. Paris – udhëzues udhëtimi Turne virtuale në Paris – video udhëzues. Parisi është kryeqyteti i Francës dhe...

read more
Tignes – moti, udhëzues, atraksione.

Tignes – moti, udhëzues, atraksione.

Kontrolloni se çfarë atraksionesh ka përgatitur Tignes për ju. Mësoni për motin, udhëzuesin dhe argëtimin në Tignes. Për fillestarët, unë sugjeroj të shikoni një film sensacional për historinë e Tignes dhe vendpushimin modern të skive: Udhëzues Tignes – Video...

read more
Tre Lugina – moti, hartë, udhëzues.

Tre Lugina – moti, hartë, udhëzues.

Një udhëzues për vendpushimet e skive në Alpe - Tre Lugina. Courchevel, Meribel, Belleville. Trzy Doliny është kompleksi më i madh i zonave të skive në botë. Ndodhet në Francë, më saktë në Savoie në Alpe. Tre Luginat janë mbi 400 km 2 sipërfaqe dhe rreth 300 pista...

read more
Val Thores – moti, hartë, udhëzues.

Val Thores – moti, hartë, udhëzues.

Val Thores është një stacion skish në Alpet Franceze në 2300 metra mbi nivelin e detit. Është pjesë e kompleksit të skive Les Trois Valees, i cili është një nga më të mëdhenjtë dhe më të lartët në Evropë. Brenda tij, ka rreth 600 kilometra pista skish të përgatitura...

read more
Valloire – moti, hartë, udhëzues.

Valloire – moti, hartë, udhëzues.

Valloire – udhëzues udhëtimi Valloire është një vendpushim i madh skijimi, i vendosur në mënyrë piktoreske në Luginën Maurienne dhe Alpet Veriore në këmbët e kalimit të famshëm Galibier së bashku me fshatin Valmeinier. Resorti ofron 150 kilometra pista skish. Nga...

read more
Valmeinier – moti, udhëzues, atraksione, harta.

Valmeinier – moti, udhëzues, atraksione, harta.

Zbuloni atraksionet e Valmeinier. Mësoni për temperaturat, atraksionet, hartat në Valmeinier. Fshatrat malore franceze si Valmeinier kjo është dëshmi se sa befasues mund të jetë ky vend. Duke mbretëruar në Moti Valmeiniernë radhë të parë plus amplituda të...

read more
Pushimet në Francë – Francë Pushime

Pushimet në Francë – Francë Pushime

Pushime dhe pushime në Francë. Këtu do të gjeni këshilla, moti, harta, guida dhe shumë informacione të tjera të vlefshme që do t'ju lejojnë të kaloni një pushim të paharrueshëm, qoftë në verë apo duke bërë ski në dimër në Francë – Kanë, Normandi, Paris, Cote d'Azur,...

read more