Kuzhina në Seychelles – ushqim, pije, alkool

Kuzhina në Seychelles – ushqim, pije, alkool
Burimi: Pixabay

Kuzhina në Seychelles do të kënaqë të gjithë gustatorët me një shumëllojshmëri shijesh, ngjyrash dhe aromash. Për shkak të historisë së trazuar të këtyre rajoneve dhe fluksit të shumë kombeve në këto zona, kuzhina e Seychelles është e ndikuar nga ndikimet afrikane, indiane, kineze dhe franceze. Prandaj, çdo adhurues i kuzhinës duhet të gjejë diçka për vete në Seychelles dhe ne garantojmë se do të jetë i kënaqur.

Pjata rajonale

Baza e kuzhinës së Seychelles është peshku dhe prodhimet e detit. Përveç kësaj, si shtesë, kudo mbretëron orizi, të cilin e njohim nga recetat kineze, dhe erëzat pikante, të forta. Në vend të orizit, ndonjëherë shërbehet jackfruit, i cili shfaqet edhe si shtesë në pjata. Mishi hahet shumë pak, për shkak të çmimeve të larta, por edhe thjesht nga zakoni, mishi i pulës është më i famshmi dhe zierjen e pulës mund ta gjeni shpesh në salca të ndryshme pikante nëpër restorante. Sigurisht, nuk ka pjatë pa shtimin e frutave dhe perimeve të freskëta, të cilat janë të shumta në ishull.

Alkoolet dhe pijet

Në Seychelles dominojnë lëngjet e frutave, të cilat shtrydhen nga frutat e freskëta, si dhe pijet e ndryshme mes turistëve. Shumica janë bërë nga rumi vendas, megjithëse sigurisht që mund të merrni një të tillë të bazuar në vodka të mirënjohur, të pastër. Birra vendase është gjithashtu mjaft e shijshme, pasi ka shije të ngjashme me ato të prodhuara nga fqinji ynë gjerman.

Kuzhina në Seychelles

Kuzhina e Seychelles bazohet në përbërës natyralë dhe përbëhet nga një shumëllojshmëri e gjerë e peshkut dhe ushqimeve të detit. Do të gjeni bonito, ton, snapper të kuq, barracuda dhe skumbri mbretëror, si dhe një shumëllojshmëri të gjerë erëzash. Indianët që u vendosën këtu si tregtarë skllevërish dhe më vonë punuan në plantacione prezantuan shumë përbërës dhe pjata të reja në kombin ishullor. Do të gjeni gjithashtu një shumëllojshmëri perimesh dhe frutash të përgatitura në mënyrë tradicionale.
Ishujt janë shtëpia e një shumëllojshmërie frutash, duke përfshirë banane, grejpfrut, portokall dhe lime. Do të gjeni gjithashtu Jamalac, i cili është një frut në formë koni që ka shije si një mollë. Fruta të tjera tropikale si papaja dhe jackfruit janë të bollshme dhe të njohura në Seychelles. Një rostiçeri e preferuar është sallata me oktapod. Sallata është e bërë nga oktapod i freskët dhe shpesh shërbehet si meze para pjatës kryesore.

Kuzhina e Seychelles është një përzierje unike e kulturave, e ndikuar nga ndikimet franceze dhe indiane. Vendi ishull ka shumë pak transport lokal dhe përbërësit vijnë nga anijet e peshkimit dhe kopshtet lokale. Orizi është elementi kryesor i vendit, por ushqimet e detit janë të bollshme në kuzhinën e ishujve. Oktapodi është një nga ushqimet e preferuara të vendasve. Piqet në skarë dhe gatuhet në një konsistencë të butë përpara se të shërbehet në një kerri pikante kokosi. Ju gjithashtu mund të gjeni një koktej me ushqim deti dhe ta hani atë si meze të lehtë.

Pjatat tipike të Seychelles përfshijnë chutney peshkaqen dhe terrine peshkaqen. Të dyja janë bërë nga mishi i zier ose i grirë i peshkaqenit dhe zakonisht shoqërohen me një kastravec të vogël dhe lëng gëlqereje. Këto pjata zakonisht hahen me oriz ose thjerrëza. Është e zakonshme t’i shijoni këto si një meze të lehtë ose ëmbëlsirë. Madje për darkë mund të hani një omëletë peshku. Nëse jeni vegjetarian, mund të provoni ushqimin tradicional të detit dhe orizit si meze të lehtë.

Ndër gatimet lokale janë ushqimet e detit dhe perimet e freskëta. Ushqimi i detit është një element kryesor i Seychelles, dhe me siguri do të zbuloni se shumë nga pjatat këtu përmbajnë peshk dhe ushqim deti. Pavarësisht nëse dëshironi peshk dhe gaforre të freskët ose preferoni ushqimet tuaja pak më të ëmbla ose pikante, mund të gjeni shumë opsione të shijshme. Për më tepër, vendasit janë kuzhinierë shumë të mirë dhe përdorin më të mirën e burimeve natyrore në kuzhinën e tyre.
Ndërsa kuzhina e Seychelles është e ndikuar nga vendet e tjera, përbërësit kryesorë të kuzhinës lokale janë peshku dhe prodhimet e detit. Ekzistojnë gjithashtu një shumëllojshmëri pijesh alkoolike, megjithëse një politikë strikte kufizon konsumin për të miturit. Mund të zgjidhni një verë nga Franca dhe Afrika e Jugut dhe të provoni rozeta, një delikatesë lokale. Përveç ushqimeve të detit, mund të provoni edhe oriz me shije të thartë.