Korrik – moti në Seychelles në korrik

Korrik – moti në Seychelles në korrik

Seychelles është një vend i mahnitshëm, plot me plazhe të paprishura dhe vende misterioze ku mund të jeni plotësisht vetëm. Kjo është veçanërisht e mundur në ishujt ku nuk ka shumë turistë, si në ishullin Silhouette, ku të gjithë do të mahniten nga pyjet e shiut dhe vëmendja: shpella ku është fshehur thesari i një pirati të famshëm. Po, një legjendë e tillë po qarkullon në të gjithë Seychelles dhe ka akoma më shumë guximtarë që shkojnë në kërkim të kësaj shpelle. Pra, mund të shohim se Seychelles është një vend jashtëzakonisht interesant, ku është e pamundur të mërzitesh, pavarësisht se kur shkojmë atje.

Korrik në Seychelles- temperaturat

Temperaturat e ajrit në korrik në Seychelles janë rreth 25 ° C, kështu që një rënie është e dukshme, megjithëse është ende këndshëm e ngrohtë. Ka gjithashtu një erë mjaft të fortë, por nuk ka rrezik ciklon në ishujt e brendshëm. Ky kërcënim mund të ndodhë vetëm në ishujt më jugorë në vend.

Si është moti në Seychelles në korrik?

Temperatura mesatare për Seychelles në korrik është 26 gradë Celsius. Temperatura minimale është rreth 79 gradë, ndërsa ajo maksimale 21 gradë. Vendi merr një sasi të vogël reshjesh, të cilat priren të bien në orët e paraagimit dhe të pasdites. Ka pak mundësi për mot të ashpër në korrik. Ajri i kondicionuar është i disponueshëm në shumicën e akomodimeve. Shpejtësia e erës është 16.1 milje në orë.

Në korrik, Seychelles është i thatë, me temperatura ditore prej 28 gradë Celsius dhe nivele lagështie prej 75%. Temperaturat e ujit janë rreth 29 gradë dhe erërat mesatare. Ditë të turbullta do të ndodhin me raste, por nuk do të jetë shqetësuese pasi ishujt mbrohen nga oqeani. Nëse po planifikoni një udhëtim në Seychelles në korrik, sigurohuni që të rezervoni strehimin tuaj paraprakisht.

Temperatura është e ngrohtë gjatë korrikut, por mund të bjerë disa gradë gjatë natës. Më 27 korrik, temperatura mesatare e ujit sipërfaqësor është 79 gradë Fahrenheit. Ju do të dëshironi të vishni veshje të lehta dhe sandale nëse planifikoni të kaloni gjithë ditën në diell. Ju gjithashtu do të dëshironi të paketoni syze dielli, një kapele dhe krem ​​dielli. Këto do t’ju ndihmojnë të mbroheni nga rrezet UV.

Parashikimi i motit në Seychelles në korrik:

Trivia

Të gjithë ata që ëndërrojnë të ngasin një skuter në oqean rreth ishujve Seychelles duhet të dinë se në shumë zona përdorimi i këtij lloji të pajisjeve është i ndaluar, si dhe varkat me motor dhe çdo varkë me motor. Pjesa më e madhe e ujërave përreth i përkasin rezervateve natyrore dhe në këtë mënyrë autoritetet dhe dashamirësit e natyrës së paprishur duan të mbrojnë florën dhe faunën unike dhe nuk duan të pengojnë zhvillimin e tyre natyror. Pra, mbetet të kapim rremat dhe të lëvizim në këtë mënyrë.