5 vendpushimet më të mira familjare në Turqi

Nëse dëshironi një pushim familjar relaksues në Turqi, nuk mund të shikoni më larg se TUI Blue Sensatori Barut Sorgun. Hoteli super luksoz është një zgjedhje e shkëlqyer për pushimet tuaja të ardhshme familjare. Hoteli krenohet me një kopsht të papërlyer dhe dy parqe ujore, programe të mbushura argëtuese ditore dhe një qendër tregtare. Ai gjithashtu përmban gjashtë restorante dhe një banjë. Ka edhe suita luksoze dhe dhoma për not, kështu që ju mund të keni aq privatësi sa të doni.

5 vendpushimet më të mira familjare në Turqi
Nga video

Ka shumë resorte pushimi me paketa në Turqi, kështu që ka shumë mundësi të ndryshme për pushimet tuaja. Megjithatë, është e rëndësishme të gjesh një vendpushim miqësor për familjen. Nëse keni një familje të madhe, atëherë një vendpushim me çmim të ulët dhe familjar do të jetë alternativa juaj më e mirë. Në përgjithësi, ka shumë lehtësira për familjet në Turqi, kështu që zgjedhja e asaj të duhurit për ju do të jetë më argëtuese.

Një shumëllojshmëri sportesh dhe aktivitetesh ujore mund të shijohen në Turqi, nga zhytja në snorkeling. Ky vend është i mrekullueshëm për familjet me fëmijë të vegjël. Disa nga vendpushimet më të mira familjare në Turqi ndodhen pranë detit. Nëse jeni duke kërkuar për një vend të qetë, relaksues ose një aventurë aktive, Turqia është destinacioni i përsosur. Më poshtë janë renditur 5 vendpushimet më të mira familjare në vend për një pushim familjar

  1. Sensatori blu i TUI Barut Fethiye është një zgjedhje e shkëlqyer për një pushim familjar në Turqi. Ky resort përmban një park ujor të bukur, një pishinë spërkatëse për të vegjlit dhe një park të madh ujor me katër rrëshqitje uji. Ka edhe aktivitete të shumta për të gjithë familjen. Resorti ka gjithashtu një opsion All Inclusive dhe ofron dhoma familjare. Ekziston edhe një çerdhe për foshnjat dhe të vegjlit.
  2. Një vendpushim miqësor për familjen në Turqi është thelbësor për një pushim familjar. Fshati i pushimeve Turqi hoteli ka shtatë pishina dhe një lagunë të jashtme. Ofron mësime noti për fëmijët nga tre vjeç e lart. Resorti ka një zonë të dedikuar për të vegjlit dhe është një zgjedhje e shkëlqyer për familjet që duan të kalojnë pushimet së bashku. Një pronë e madhe buzë plazhit me një mini-panair argëtimi është një tjetër mundësi e shkëlqyer për familjet. Adalya Elite Lara ka gjithashtu një banjë.
  3. Ka një sërë hotelesh turke që kujdesen për familjet. Hoteli Pamucak Beach në Izmir është një zgjedhje e mirë për familjet me fëmijë të vegjël. Ka një pishinë për fëmijë, një sallë lojrash dhe 3 rrëshqitje uji. Hoteli ka një numër restorantesh dhe baresh për të përmbushur nevojat e të gjithë anëtarëve të familjes. Dhomat janë të bollshme dhe të pajisura mirë, dhe dhoma e një fëmije mund të strehojë deri në katër të rritur.
  4. Përveç vendndodhjes së saj buzë plazhit, TUI Live Gëzuar Shitje është një kohë ideale për të rezervuar qëndrimin tuaj në Turqi. Ju mund të përfitoni nga kursimet e mëdha duke rezervuar në internet ose duke vizituar personalisht hotelin. Përveç çmimeve të shkëlqyera, TUI Live Happy Sale është një vend ideal për familjet. Përveç ofrimit të ofertave më të mira në Turqi, TUI është gjithashtu një nga vlerat më të mira për para. Me një shumëllojshmëri të gjerë aktivitetesh dhe lehtësish, ky resort është një zgjedhje e shkëlqyer për familjet me fëmijë.
  5. Një pushim familjar në Turqi mund të jetë relaksues dhe emocionues. Delphin Imperial, i vendosur në Gadishullin e Bodrumit, është një vendpushim me pesë yje me gjashtë restorante a-la-carte. Me ushqim dhe argëtim të shkëlqyeshëm, Concorde De Luxe është një vizitë e domosdoshme për familjet me fëmijë. Është gjithashtu një vend fantastik për çifte. Vendndodhja e saj unike e bën atë një vend tërheqës për çifte.

Përveç plazheve fantastike dhe ofertave gjithëpërfshirëse, Turqia është një destinacion i mrekullueshëm për pushime familjare. Ndërsa është shtëpia e shumë destinacioneve të njohura turistike, vendi është një destinacion i mrekullueshëm për familjet. Klima e vendit është e butë dhe mikpritëse dhe është një vend i mirë për një pushim familjar. Është gjithashtu një zgjedhje e mrekullueshme për pushime në plazh. Një qëndrim këtu do ta bëjë të gjithë udhëtimin tuaj një përvojë të paharrueshme.