5 vendpushimet më të mira familjare në Seychelles

Ishujt e Seychelles kanë qenë të preferuarit e muajve të mjaltit dhe çifteve për shekuj, dhe ujërat e bukura të kristalta të lagunës janë perfekte për not dhe snorkeling. Megjithëse vendi ishull ka një popullsi të vogël dhe i mungojnë kafshët dhe bimët e rrezikshme, shumë të ftuar me fëmijë shijojnë aktivitetet dhe lehtësitë e tij të shumta. Hotelet në Seychelles i kanë projektuar pronat e tyre që të jenë miqësore me familjen, me shumë veçori miqësore për fëmijët.

5 vendpushimet më të mira familjare në Seychelles

West Beach Bar është një vend i shkëlqyer për drekë dhe ofron pica të nxehta dhe ushqime barbekju të stilit tapas. Constance Kids Club ofron programe për fëmijë që përfshijnë volejboll në plazh, gjueti thesari piratësh, klasa joga dhe lundrime romantike në perëndim të diellit. Aktivitete të tjera për familjet përfshijnë notin, snorkeling, vela dhe zhytje. Resorti ka gjithashtu një numër studiosh arti dhe tregjesh në ishuj, kështu që ka diçka për të gjithë.

Ky ishull ka një gamë të gjerë aktivitetesh miqësore për fëmijët, nga snorkeling deri te eksplorimi i ishullit. Plazhi mahnitës në Mahe, Beau Vallon, është një nga destinacionet më të njohura turistike në Seychelles. Uji i qetë dhe valët e buta e bëjnë atë ideal për fëmijët. Resorti ka gjithashtu një banjë të madhe, që ofron një shumëllojshmëri trajtimesh. Restoranti Zepis në vend ofron ushqime ndërkombëtare dhe kreole, madje ka edhe një bar rëre.

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa është një resort eko-miqësor i vendosur në ishullin Mahe. Ekziston një klub për fëmijë për fëmijët më të vegjël, i cili thekson artet dhe zanatet lokale. Për fëmijët më të rritur, ka klasa të çmendura golfi, gjuajtje me hark dhe gatim. Ekziston edhe një shërbim për marrjen me qira të biçikletave, i cili është një opsion i shkëlqyeshëm për familjet që dëshirojnë të eksplorojnë pyjet e ishullit.

Hotel Boutique Le Repaire, i cili është një hotel butik për familjet, është një hotel i madh, modern me pishinë dhe pishinë për fëmijë. Dhomat në Le Repaire janë të thjeshta, por të rehatshme, me krevate king-size dhe mini-frigoriferë. Stafi argëtues i resortit do t’i mbajë fëmijët të zënë me një sërë aktivitetesh. Pishina e saj është e vogël, por sheshi i lojërave në natyrë ka një breshkë gjigante.

Konstancë Lemuria, një resort idilik ishullor, është një resort luksoz i vendosur në jug të Seychelles. Resorti ofron dhoma me minibar, aneks kuzhine dhe Wi-Fi falas. Constance Kids Club është një vend i mrekullueshëm për familjet për të qëndruar. Ka gjithashtu shumë mundësi për të ngrënë, me shumë restorante që ofrojnë menu speciale të dizajnuara për fëmijë. Është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për familjet që udhëtojnë me fëmijë të vegjël.

Resorti i Katër stinëve, më luksozi i Seychelles, ka një plazh privat me rërë të bardhë dhe ofron një sërë aktivitetesh për fëmijët. Me mësimin e tij falas 30-minutësh të surfimit, Four Seasons ka një park ujor të mahnitshëm, një menu mini-spa dhe një klub të dedikuar për fëmijë. Nëse po udhëtoni me një fëmijë të vogël, mos hezitoni të rezervoni në Four Seasons Seychelles. Four Seasons Resort Seychelles është një pronë luksoze për familjet. Ajo përmban një pishinë të jashtme infinity me gjatësi olimpike dhe vila me dy dhoma gjumi me pishina private. Resorti ofron një klub për fëmijë me shumë aktivitete, duke përfshirë mësimet e sërfit dhe surfing. Ka një restorant për çdo moshë dhe shije, i cili do t’i përshtatet të gjitha shijeve. Hoteli ka një përzgjedhje të shkëlqyer të opsioneve të ngrënies, duke përfshirë një restorant gustator.

Për ata me fëmijë, Historia e Seychelles është një resort luksoz me një plazh të qetë me rërë të bardhë. It’s Sensel Spa ofron një sërë trajtimesh relaksuese. Vilat dhe suitat me 100 dhoma të hotelit ofrojnë një gamë të gjerë lehtësish. Resorti quhet H Resort Beau Vallon Beach Mahe Island. Ajo ofron një pishinë mbresëlënëse pafundësie, palestër, fushë tenisi dhe një klub për fëmijë.

Resorti Kempinski Seychelles është një resort luksoz ishullor që ka një vlerësim me pesë yje. Klubi i tij i fëmijëve ofron aktivitete për fëmijë, duke përfshirë pikturimin e fytyrës, artet dhe zanatet lokale dhe mësimet e muzikës. Hoteli ka gjithashtu një plazh me bar rëre. E vendosur në një ishull privat, objektet me katër yje të resortit e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyer për familjet.